Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport 28. Finał WOŚP w Żarowie

  Oświata Kultura i Sport

Wolontariusze WOŚP
13-01-2020

28. Finał WOŚP w Żarowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 28. Tradycyjnie do tej szlachetnej zbiórki przyłączyli się również chętnie mieszkańcy naszej gminy.

W niedzielę, 12 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory zbierali pieniądze na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Na wszystkich uczestników wspólnej zabawy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez żarowski sztab WOŚP, Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski „Bajkowa Kraina”. W sumie żarowski sztab zebrał rekordową kwotę 41.131,03 złotych, przy czym czekamy jeszcze na wpłatę kwoty 870 złotych z licytacji za piekarnik i koszulkę.

Od godzin porannych wolontariusze WOŚP „pukali do serc” mieszkańców. Jako pierwsze na wspólną zabawę zaprosiło Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski "Bajkowa Kraina" w Żarowie. Były jasełka w wykonaniu dzieci, licytacja, rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę „Bożonarodzeniowy Anioł”, pyszności w świątecznej kawiarence, kiermasz świątecznych kartek i zajęcia artystyczne. Dodatkową atrakcją była wizyta grupy strzeleckiej "ADHD" z replikami broni. To była wspaniała niespodzianka, nie tylko dla samych dzieci.

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie zagrali i zaśpiewali w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie lokalni artyści. Z pokazem sekcji tanecznej wystąpiły dzieci z Kids Dance oraz akrobatki z sekcji akrobatycznej działającej przy GCKiS. Na scenie zagrali Krukowianie, Senyor Rici, Żarowska Orkiestra Dęta oraz zespoły Luna i Nowe Music. Tradycyjnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc kupując ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nabyć drobiazgi w WOŚP-owskiej loterii i wziąć udział w licytacji przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Wśród atrakcji były również gry planszowe, w które można było zagrać w żarowskiej bibliotece z aktorami Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Licytacja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród świątecznych gadżetów można było wylicytować grafiki Ryszarda Łomańskiego, vouchery do Restauracji Biały Las, żeglowanie z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, książki Tajemnice Ziemi Żarowskiej wraz z autografem autora – Bogdana Muchy, fotografie wykonane przez członków Żarowskiego Klubu Fotograficznego, sesję fotograficzną wykonaną przez Małgorzatę Niewadę i wiele innych.

Organizatorzy 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękują za pomoc i zaangażowanie wolontariuszom, fundatorom gadżetów na licytację, uczestnikom, artystom i wszystkim, którzy wspierali świąteczną akcję w Żarowie. Dziękujemy wszystkim za udział i Waszą ofiarność!!!