Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zabawa mikołajkowa w Kalnie

  Oświata Kultura i Sport

uczesnicy zabawy
23-01-2020

Zabawa mikołajkowa w Kalnie

Konkursy, występy artystyczne, loteria fantowa, poczęstunek i wizyta Świętego Mikołaja. Takie i wiele innych atrakcji towarzyszyło zabawie karnawałowej, którą dla najmłodszych mieszkańców Kalna zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”.

Największą atrakcją dla dzieci była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który nie tylko rozdawał prezenty, ale dołączył również do wspólnej zabawy z najmłodszymi. Wszystkie dzieci, jak tradycja nakazuje, nie zapomniały także o strojach karnawałowych, które przygotowały wspólnie ze swoimi rodzicami.

– Nasze Stowarzyszenie zadbało, aby nikt się nie nudził, dlatego przygotowaliśmy wiele zabaw i konkursów. Odwiedziła nas grupa animatorów z „Fotobudka u Kogutka” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach ze swoim świątecznym przedstawieniem. Do stoiska z loterią fantową ustawiała się długa kolejka, ale to Święty Mikołaj był tego dnia najbardziej wyczekiwanym gościem. Dzieci recytowały dla niego wierszyki, śpiewały piosenki, zachęcając do wspólnej zabawy. Były też tańce, konkursy oraz zabawy z bańkami mydlanymi. Dla wszystkich przygotowaliśmy również słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zabawie, wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci – mówi Ewa Wołek z Kalna.

Oprac. Magdalena Pawlik