Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Mistrzowie Kaligrafii wybrani

  Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy konkursu
27-01-2020

Mistrzowie Kaligrafii wybrani

165 uczestników wzięło udział w VI edycji konkursu kaligrafii, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W konkursie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorośli. Jury brało pod uwagę staranność i oryginalność elementów graficznych, płynność pisma i estetykę połączeń liter, poprawność ortograficzną oraz interpunkcyjną. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, a sponsorem I miejsca w czterech kategoriach była Firma NOVA z Żarowa – Małgorzata Wawrzyńczak.

– W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. Dlatego trudno nam było dokonać wyboru i wybrać najlepsze prace. Wielu uczestników konkursu otrzymało wyróżnienia. Piękne pisanie to sztuka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej jego edycji – mówiła Elżbieta Kulas z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Nagrody uczestnikom konkursu wręczali burmistrz Leszek Michalak, Anna Suchodolska zastępca dyrektora GCKiS, Elżbieta Kulas oraz Agnieszka Kosińska. Wyniki konkursu dostępne są na stronie internetowej oraz Facebooku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Magdalena Pawlik