Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zabawa karnawałowa w Mrowinach

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci i dorośli podczas zabawy karnawałowej
07-02-2020

Zabawa karnawałowa w Mrowinach

Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach oraz Rada Sołecka w środę, 5 lutego zorganizowały dla najmłodszych mieszkańców zabawę karnawałową.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich konkursy z nagrodami, fotobudka, tańce oraz pyszności przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Dzieci, jak nakazuje tradycja nie zapomniały o strojach karnawałowych, a we wspólnej zabawie bawiła się cała szkolna społeczność.

– Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami oraz rodzicom i nauczycielom, którzy pomagali przy organizacji zabawy. Dzieci świetnie się bawiły, a my razem z nimi. Nie zabrakło konkursów, smakołyków, ale przede wszystkim dobrej wspólnej zabawy – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Na zmęczone bieganiem i skakaniem dzieci rodzice przygotowali owocowe koktajle. Każdy był dla dzieci niespodzianką, a po skosztowaniu uczestnicy otrzymali przepis do samodzielnego wykonania w domu. Przy muzyce dzieci uczyły się tańców i uczestniczyły w konkursach. Rada Sołecka zakupiła nagrody i każde z dzieci wróciło do domu z niespodzianką. Dodatkową atrakcją były dmuchane balony, przerobione na stworki i miecze świetlne. Nauczyciele przygotowali również fotobudkę, przy której można było zrobić sobie wesołe zdjęcie. Niespodzianką było stanowisko do malowania paznokci, przy którym sama pani dyrektor malowała paznokcie dzieciom.

Oprac. Magdalena Pawlik