Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zimowisko w Zastrużu

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci i dorosli na śniegu z sankami
18-02-2020

Zimowisko w Zastrużu

Zimowe ferie już na półmetku. Stowarzyszenie „Nasze Dzieci-Wspólna Szkoła” w Zastrużu zorganizowało na ten czas półkolonie, w których uczestniczyło 45 dzieci z gminy Żarów.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich były zajęcia sportowe, wyjazdy na basen i oczywiście, jak przystało na zimowy wypoczynek, wspólne zabawy na śniegu.

– Uczestnicy wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na lodowisku i basenie. Na sali zabaw Cinema Fun w Świdnicy uczestniczyli w zajęciach rozwijających kreatywność, pieczeniu skomponowanej przez siebie pizzy. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich wyjazdy do Ostoi nad Młynówką, gdzie można było wziąć udział w nietypowych zajęciach edukacyjnych: pieczenie chleba, szycie lalek, opieka nad zwierzętami. W Wiosce Indiańskiej Pocahontas dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych, strzelali z łuku, tworzyli prace z gliny, bawili się przy ognisku. Nie zabrakło również zimowej wyprawy w góry, gdzie korzystając z zimowych warunków, zjeżdżali na sankach i ogrzewali się przy gorącej pomidorówce. Organizacja wypoczynku pozwoliła na pożyteczne i czynne spędzenie wolnego czasu – mówi Joanna Kulpińska ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu Krystyna Wardach składa serdeczne podziękowania zarządowi Stowarzyszenia „Nasze Dzieci-Wspólna Szkoła” za dofinansowanie wypoczynku dla dzieci.

Oprac. Magdalena Pawlik