Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Co z „Chatką Małolatka”?`

  Oświata Kultura i Sport

Budynek przedszkola
27-02-2020

Co z „Chatką Małolatka”?`

Od kilku tygodni rodzice dzieci uczęszczających do prywatnego przedszkola „Chatka Małolatka” są mocno zaniepokojeni możliwością zamknięcia tego przedszkola.

Właściciel obiektu „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o. (IPD), ogłosił przetarg na jego sprzedaż.

– IPD jako właściciel nieruchomości położonej w Żarowie przy ulicy Zamkowej 1 nosiła się z zamiarem jego sprzedaży już od dłuższego czasu. Przez kilka ostatnich miesięcy były prowadzone w tej kwestii rozmowy z najemca części przedmiotowej nieruchomości, gdzie obecnie funkcjonuje prywatne przedszkole pn. „Chatka Małolatka”. Rzeczoznawca majątkowy wycenił wartość przedmiotowej nieruchomości na kwotę 2,5 mln zł i taka kwota została wskazana w przetargu jako cena wywoławcza. Podkreślenia wymaga fakt, iż ze względu na zajecie przez przedszkole parteru nieruchomości oraz istniejący jeden ciąg komunikacyjny z górnymi kondygnacjami, pozostała cześć obiektu jest dla potencjalnych najemców mało atrakcyjna, a co za tym idzie nieruchomość nie może być i nie jest w pełni wykorzystywana. Każdy zainteresowany, nie wyłączając właściciela przedszkola, może stanąć do przetargu, celem nabycia nieruchomości – wyjaśniała Anna Kania, Wiceprezes Zarządu „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o.

Czy zniknie jedno przedszkole z Żarowa, a rodzice nie będą mieli gdzie posłać dzieci?

Niestety nie udało nam się uzyskać informacji o planowanych działaniach od Pani Iwony Puszkar – Dyrektora Przedszkola „Chatka Małolatka”.

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie wiemy, ze prowadzi rozmowy i działania zmierzające do przeniesienia przedszkola do innego obiektu na terenie naszej gminy.

O efektach tych działań poinformujemy w kolejnych numerach Gazety Żarowskiej.

/red/