Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Wizyta w Colorobbia Polska

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci podczas prac plastycznych
04-03-2020

Wizyta w Colorobbia Polska

Dzieci uczęszczające na zajęcia do pracowni ceramicznej funkcjonującej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odwiedziły w piątek, 28 lutego żarowską Colorobbia Polska, działającą na terenie strefy ekonomicznej.

Mieli okazję zobaczyć zakład produkcyjny i dowiedzieć się, w jaki sposób powstają produkty.

W programie wizyty były też warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł udekorować płytkę w dowolny, wybrany przez siebie sposób.

– Takie warsztaty w Colorobbia Polska nie odbywają się po raz pierwszy, cyklicznie zapraszamy dzieci z pracowni ceramicznej, która funkcjonuje przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, aby mogły zapoznać się z prawdziwą produkcją technologii ceramicznej. To jest nasze drugie spotkanie i w planach są następne. Wizytę dzieci rozpoczęły od wycieczki w Colorobbi, gdzie nasi pracownicy zaprezentowali im całą technologię, pokazali materiały i urządzenia, którymi się na co dzień się posługujemy. Była też część warsztatowa, podczas których najmłodsi malowali płytki pigmentami i rozwiązywali zadania artystyczne. Tutaj mogli wykazać się inwencją twórczą i kreatywnością. Na zakończenie warsztatów wszystkie płytki zostały wypalone i każdy mógł zabrać taką płytkę do domu. Dla wszystkich uczestników była to dobra zabawa, ale też cenna praktyczna lekcja – mówi Jakub Błaszczyk z działu graficznego w Colorobbia Polska w Żarowie.

Wizyta w Colorobbia Polska w Żarowie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może dla niejednego malucha będzie inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu w tej właśnie branży.

– Dziękujemy pracownikom Colorobbia Polska w Żarowie za tak serdeczne przyjęcie naszych dzieci. To było niezapomniane spotkanie dla nas wszystkich. Podziękowania składamy również na ręce naszego przewodnika Pana Łukasza Ziarnowskiego dyrektora Colorobbia Polska, który oprowadzał nas po zakładzie i skrupulatnie tłumaczył każdy etap produkcji wytwarzanych produktów – mówi Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Magdalena Pawlik