Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Żarowscy gitarzyści bili gitarowy...

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci przy banerze zawieszonym na bramie
04-05-2020

Żarowscy gitarzyści bili gitarowy rekord świata

W innej formie, bo online, ale za to z wielkim sukcesem. Kolejny raz gitarzyści z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wraz ze swoim instruktorem Ryszardem Fidlerem wzięli udział w biciu gitarowego rekordu świata. Żarowianie znaleźli się w gronie 7998 muzyków.

W tym szczególnym roku należało zarejestrować się 1 maja drogą mailową. Na skrzynkę Gitarowego Rekordu spłynęły zgłoszenia z całego świata – od Polski, przez Norwegię, Włochy, Hiszpanię po Londyn i USA. Warto podkreślić, iż ta edycja dedykowana była nie tylko twórczości Hendrixa, ale również wielkiemu kompozytorowi polskiej sceny muzycznej Romualdowi Lipce i personelowi medycznemu. Podczas bicia gitarowego rekordu świata trwała zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie.

Pomysłodawcą wrocławskiego wydarzenia jest Leszek Cichoński, który w tym roku zagrał wspólnie z Jennifer Batten, Mrozem, LeBurn Maddox'em, Janem Borysewiczem, Sebastianem Riedlem, Mietkiem Jureckim, Tomaszem Zeliszewskim, Wojciechem Pilichowskim, Marco Bartoccionim.

To była wyjątkowa edycja rekordu. W historii imprezy zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. W 2021 roku gramy na wrocławskim Rynku!