Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Świętujemy 30 lat działalności samorządu

  Oświata Kultura i Sport

Kobieta i mężczyzna, przed nimi tort
27-05-2020

Świętujemy 30 lat działalności samorządu

27 maja obchodzimy 30-lecie odrodzenia samorządu terytorialnego. Dokładnie 30 lat temu odbyły się wolne, powszechne wybory do rad gmin, które były początkiem wolnej, samorządnej Polski. W 2020 r. mija 30 lat od pierwszych wyborów do rad gmin i ustawy o samorządzie terytorialnym.

Dziś, w dniu Pracownika Samorządowego wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie życzenia złożył zastępca burmistrza Przemysław Sikora i sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik Podziękowania przekazał także burmistrz Leszek Michalak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

– W dniu 8 marca 1990 roku sejm przyjął ustawę o samorządzie terytorialnym, a w dniu 27 maja odbyły się pierwsze demokratyczne wybory. Na pamiątkę tego historycznego głosowania 27 maja obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, Samorządowcom, Pracownikom, Radnym, Sołtysom najserdeczniejsze życzenia. Życzę pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i społecznej misji. Najważniejszym celem w tej misji jest działanie na rzecz dobra wspólnego i społeczeństwa - dziękował pracownikom zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Osłodą tego wyjątkowego dla nas dnia był pyszny tort.