Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport „Przynieś i wymień się książką” w...

  Oświata Kultura i Sport

Budka książkowa
18-06-2020

„Przynieś i wymień się książką” w plenerowej biblioteczce

Aby wypożyczyć książkę nie trzeba iść specjalnie do biblioteki. Od dziś czytelnicy po książkę mogą podejść także do plenerowej biblioteki, która zainstalowana została przy ul. Dworcowej w Żarowie.

Pierwsze książki są już dostępne dla czytelników. Zadbali o to zastępca burmistrza Przemysław Sikora, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk.

– Wychodzimy do naszych czytelników i umieszczamy książki w mieście. Można je wypożyczyć na chwilę i poczytać na ławce albo zabrać na dłużej i zwrócić po przeczytaniu. Do plenerowej biblioteczki można też przynieść własne przeczytane książki i puścić je dalej w czytelniczy obieg. Zachęcamy i zapraszamy naszych mieszkańców do korzystania z plenerowej biblioteki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Projekt pierwszej plenerowej budki na książki wykonał Pan Wiesław Kądziołka z Metaloplastyka Kowalstwo Artystyczne z Żarowa, za co składamy serdeczne podziękowania. Ideą projektu jest hasło "Przynieś i wymień się książką".

– Przy przystanku autobusowym w Żarowie pojawił się dziś nietypowy obiekt. To plenerowa biblioteczka, pierwsza taka w naszym mieście. Zapraszamy mieszkańców do korzystania, zarówno tych młodszych, jak i starszych – mówi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

Zachęcamy wszystkim mieszkańców do korzystania z plenerowej biblioteczki w Żarowie.

Magdalena Pawlik