Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Kalendarz świąt lokalnych w ramach...

  Oświata Kultura i Sport

Napis lokalna kartka 1.0
22-06-2020

Kalendarz świąt lokalnych w ramach projektu „Lokalna kartka 1.0”

Zapomniane wydarzenia, nieistniejące miejsca i ciekawe osobowości zostaną zapisane w kalendarzu świąt lokalnych, który w ramach projektu „Lokalna kartka 1.0” przygotowuje Fundacja Inicjatywa B.

– Ideą projektu „Lokalna kartka 1.0” jest promocja i ochrona pamięci o żarowskiej historii i kulturze. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi internetowych, we współpracy z różnymi partnerami oraz lokalną społecznością, już teraz tworzymy autorski „Kalendarz świąt lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie internetowych, kalendarzowych kartek. Zapomniane wydarzenia, nieistniejące miejsca i ciekawe osobowości zostaną opisane, a następnie przedstawione codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców gminy. Cały projekt zostanie zrealizowany na stronie www.lokalnakartka.pl – czytamy na stronie internetowej Fundacji Inicjatywa B.

Projekt startuje 31 lipca 2020r. Mieszkańcy gminy Żarów również mogą zgłaszać swoje propozycje na stronie www.lokalnakartka.pl

Szczegółowe informacje można znaleźć na:

http://inicjatywab.pl/2020/05/15/lokalna-kartka-1-0-z-dotacja-nck-w-programie-kultura-w-sieci/

Profil w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/lokalnakartka1.0