Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Lato przy trzepaku w Żarowie. Wakacje...

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci podczas robienia baniek
13-07-2020

Lato przy trzepaku w Żarowie. Wakacje z GCKiS

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zachęca najmłodszych mieszkańców do udziału w akcji „Lato przy trzepaku”. Organizatorzy wakacyjnych zajęć zapewniają uczestnikom wiele atrakcji.

Wśród nich wycieczki rowerowe, spacery historyczne, warsztaty fotograficzne oraz wiele wspólnych zabaw i gier ruchowych. Pierwsze zajęcia ruszyły początkiem lipca, a odbywać się będą przez cały lipiec i sierpień.

– „Lato przy trzepaku” to cykl wydarzeń, które organizuje Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie dla najmłodszych. Jesteśmy we wtorki i czwartki w różnych lokalizacjach Żarowa przez cały lipiec i sierpień. Frekwencja dopisuje, reżim sanitarny zachowany, dezynfekujemy dłonie co 5 minut, jest bezpiecznie. Uśmiech na twarzach dzieci jest dla nas bezcenny, dlatego cieszymy się, że wywołaliśmy go na tak wielu twarzach. W sierpniu z wakacyjnymi zajęciami zawitamy do Pyszczyna, Łażan, Przyłęgowa, Kalna, Wierzbnej oraz Mrowin. Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców naszej gminy do wspólnej zabawy – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu nie zapomina również o miłośnikach sportowych wrażeń. Dlatego specjalnie z myślą o nich organizowane są zajęcia sportowe.

– Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza do wspólnej rywalizacji. Czekają na Was turnieje piłkarskie, tenisa ziemnego, koszykówki ulicznej, siatkówki plażowej czy unihokej. Wszystkie szczegóły możecie sprawdzić na naszej stronie internetowej – mówi Krzysztof Dutkiewicz z GCKiS.

Wrażeń nie zabraknie również dla cyklistów. Z myślą o nich Żarowski Klub Cyklistów „Old Spokes” przy GCKiS zaprasza na wycieczki rowerowe po okolicy. Na uczestników czekają piękne krajobrazy, historyczne miejsca, zabytki architektury oraz niezapomniana przygoda. Pierwsza wycieczka odbyła się już 6 lipca, następne zaplanowane zostały na 17 i 24 sierpnia.

Szczegółowy harmonogram wakacyjnych zajęć znajdziecie Państwo na stronie internetowej i Facebooku GCKiS.

Magdalena Pawlik