Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Kolejna wyprawa Żarodreptaków

  Oświata Kultura i Sport

Członkowie Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki z wizytą na Pogórzu Izerskim
10-08-2020

Kolejna wyprawa Żarodreptaków

Blisko trzydziestu piechurów wybrało się na Pogórze Izerskie. Wszystko za sprawą kolejnej wyprawy Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki.

Turystyczna przygoda rozpoczęła się w malowniczo położonym Wleniu, gdzie podziwiać można było staromiejską architekturę, kościół pw. św Mikołaja oraz położony nieopodal zamek wleński. Dalej wycieczka udało się w kierunku wsi Łupki. Największą atrakcją tej miejscowości jest zespół pałacowy Lenno. W Marczowie turyści zwiedzili kościół filialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie pracują księża Michalici. Przez ruiny pałacu w Dębowym Gaju wycieczka dotarła do Lwówka Śląskiego. Ta miejscowość może się pochwalić m.in. niemalże w pełni zachowanymi dwoma pierścieniami średniowiecznych murów obronnych, przez co często nazywany jest polskim Carscassonne. Tak zachowany układ miasta jest jednym z nielicznych występujących w Europie.

– Turystyka jest nam bardzo bliska. Często przekazujemy ją z pokolenia na pokolenie, co pozwala łączyć nas w jednej pasji. Już dziś zapraszamy na kolejne wyprawy organizowane przez nasze koło. Śledźcie nasz oficjalny profil na Facebooku, gdzie na bieżąco umieszczamy wszystkie informacje dotyczące planowanych wycieczek – informuje Stanisław Plaszczak z Miejskiego koła PTTK Żarodreptaki.

Krzysztof Dutkiewicz