Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Stefania Wrzyszcz autorka „Księgi...

  Oświata Kultura i Sport

Autorka Stefania Wrzyszcz
10-08-2020

Stefania Wrzyszcz autorka „Księgi Mojego Rodu Wrzyszcz”

Jej pasją jest harcerstwo, ale i podróże. Do pisania tak naprawdę zainspirowała ją rodzina, a że Pani Stefania ma dużo wolnego czasu na emeryturze, postanowiła spisać historię swojego rodu.

W ten sposób powstała pierwsza z jej książek „Księga Mojego Rodu Wrzyszcz”. Stefania Wrzyszcz jest mieszkanką Bukowa, emerytowaną nauczycielką, ale również pisarką i podróżniczką.

– Jest to książka historyczna, która opisuje koleje losu rodziny Wrzyszcz i rodziny Kostków oraz ich przeżycia z czasów II wojny światowej. To także historia rodziny mojego męża. Jedna z jego kuzynek opowiedziała mi historię zesłania rodziny na Syberię, okrucieństwo tamtych czasów, czasy wojenne – to wszystko są wątki poruszone w mojej książce. Jej premiera odbyła się w 2019 roku podczas Żarowskiej Prelekcji Historycznej – mówi autorka i pisarka Stefania Wrzyszcz.

Ksiązki napisane przez panią Stefanię Wrzyszcz

To nie jedyna książka, którą wydała Pani Stefania. W tym roku ukazała się jej druga książka „Moje podróże”, która wzbogacona jest autorskimi fotografiami z miejsc podróży.

– Inspiracją do napisania tej książki były dla mnie moje dzieci. Książka opisuje moje przygody i przeżycia z różnych zakątków Polski oraz świata. Uwielbiam podróżować i zwiedzać – przyznaje Pani Stefania.

Obie książki można nabyć w sklepie papierniczym przy ul. Armii Krajowej 45 w Żarowie oraz u samej autorki. Zachęcamy do przeczytania wspomnień pani Stefanii, a jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem książek może kontaktować się również z autorką pod nr tel. 511 080 431.

Pani Stefania powiedziała, że to nie jest jeszcze jej ostatnie słowo… Marzy, aby napisać książkę o harcerstwie. Sama w latach 1985-1991 była drużynową Drużyny Harcerskiej „Leśni” z Bukowa. Trzymamy kciuki, aby marzenie Pani Stefanii jak najszybciej się spełniło.

Magdalena Pawlik