Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Żarowianie mają ciekawe pomysły!

  Oświata Kultura i Sport

Zwycięska grupa jedenastu kobiet w projekcie Gminna Kultura Powszechna realizowanego przez GCKiS w Żarowie. Z prawej strony stoi dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
14-08-2020

Żarowianie mają ciekawe pomysły!

Cztery inicjatywy mieszkańców zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna.

Dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ będą zrealizowane następujące projekty: warsztaty komiksu i bohaterów literackich, projekt „Nie święci garnki lepią”, „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie” i „Budowa ekohoteli dla owadów”. Do naboru inicjatyw łącznie zostało zgłoszonych osiem pomysłów.

Projekty, które zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna:

Warsztaty z tworzenia komiksu – Żarów

Zajęcia polegać będą na nauce podstaw tworzenia komiksów i kreacji bohatera literackiego. Uczestnicy zajęć poznają podstawy rysunku postaci, martwej natury i kompozycji przestrzeni. Poznają również zasady kreowania fabuły i postaci literackiej. Warsztaty poprowadzi autorka inicjatywy Karolina Salwowska, mieszkanka Żarowa.

Nie święci garnki lepią – Kruków

Inicjatywa ma na celu odkrycie i rozwinięcie potencjału kulturowego mieszkańców Krukowa. W ramach działań skierowanych do mieszkańców zostanie przeprowadzony cykl warsztatów rękodzielniczych - haft , ceramika, zdobnictwo użytkowe. Całość zakończy się wystawą zorganizowaną w Krukowie.

Budowa ekohoteli dla owadów – Wierzbna

Inicjatywa będzie miała charakter warsztatów dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć mieszkańcy własnoręcznie wykonają domki dla owadów, które zawisną w Wierzbnej. Dzięki wizycie profesjonalnego pszczelarza uczestnicy poznają od podszewki wszystko to, co jest związane z pszczelarstwem.

Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie

W ramach inicjatywy zostanie zorganizowany cykl spotkań poświęcony miejscowości, a dotyczyć on będzie nie tylko historii, ale również architektury. Zostanie również ogłoszony konkurs fotograficzny. Zorganizowane zostaną warsztaty fotograficzne i plastyczne dla mieszkańców. Inicjatorzy przewidzieli również ekspozycję stałą. W Mrowinach pojawią się tablice z mapą miejscowości i zaznaczonymi na niej najważniejszymi obiektami wsi.