Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Złote Gody Państwa Mikołajek

  Oświata Kultura i Sport

Rodzina, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie na wspólnym zdjęciu z jubilatami.
07-09-2020

Złote Gody Państwa Mikołajek

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” - w tym przyrzeczeniu wytrwali 50 lat. Sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie we września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żarowie oraz kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie

W sobotę, 5 września Państwo Janina i Marian Mikołajek obchodzili jubileusz złotych godów.

Przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył jubilatom burmistrz Leszek Michalak. Para została również uhonorowana dyplomami oraz obdarowana kwiatami i upominkami. Życzenia małżonkom złożyli burmistrz Leszek Michalak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie Beata Nejman oraz najbliższa rodzina.

– Gratuluję i życzę dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, pomyślności i spokoju. Państwa długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu, ciągłych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu, rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją, do której zawsze powinniśmy powracać - gratulował parze burmistrz Leszek Michalak.

Pani Janina z wykształcenia jest nauczycielką, pracowała w Szkole Podstawowej w Zastrużu, a z zawodem nauczycielskim związana jest do dnia dzisiejszego, działając społecznie w zarządzie Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Żarowie. Pan Marian podjął zatrudnienie w Żarowskich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych, a następnie w Zakładach Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Państwo Mikołajek doczekali się pięciorga dzieci i ośmiorga wnucząt.

Obecnie pani Janina zajmuje się obowiązkami domowymi, uczestniczy również w życiu swoich dzieci i wnuków. Znajduje też czas na własne zainteresowania tj. podróże. Pewną część swego wolnego czasu poświęca na aktywność zawodowo–związkową. Wraz z mężem często odwiedzają dzieci mieszkające za granicą. Pan Marian to pasjonat zbierania grzybów i wędkowania, co przynosi mu wiele satysfakcji.

Małżonkowie to ludzie cieszący się sympatią rodziny i sąsiadów, weseli, pomocni i życzliwi. Skupiają wokół siebie nie tylko kochające dzieci i wnuki, ale również innych członków rodziny. Drzwi ich domu pozostają zawsze otwarte dla wszystkich.

Magdalena Pawlik