Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ekologiczny konkurs dla młodzieży...

  Oświata Kultura i Sport

grafika informująca o konkursie START GIG PAZDZIERNIK 2020 WITAMY NA STRONIE WPISOWEJ KONKURSU EKOBOHATERZY
29-09-2020

Ekologiczny konkurs dla młodzieży „Ekobohaterzy”

Główny Instytut Górnictwa w Katowicach organizuje ogólnopolski konkurs pt.: „Ekobohaterzy" skierowany do szkół ponadpodstawowych, którego głównym celem jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej.

Projekt „Ekobohaterzy – jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju” dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Międzydziedzinowa Edukacja Ekologiczna”.

Ogólnopolski projekt „Ekobohaterzy” składa się z 2 niezależnych konkursów: „Ekobohaterzy” i „FotoEkoBlog”. Formuła konkursu przewiduje udostępnienie uczestnikom szerokiego spektrum profesjonalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych i edukacyjnych, na bazie których uczniowie będą zachęcać do aktywnego działania lub promować proekologiczne zachowania w e-przestrzeni. Już od 2 etapu uczniowie będą pracować pod czujną opieką ekspertów, naukowców i praktyków.

Wszystkie zadania konkursowe będą na bieżąco dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Udział w projekcie jest bezpłatny. Każda szkoła uczestnicząca w przedsięwzięciu otrzyma zaświadczenie o udziale w konkursie ogólnopolskim. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej EkobohaterzyKonkurs.eu.

Rejestracji do udziału w projekcie można dokonać do dnia 02.10.2020r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Panią Lucyną Cichy (email: lcichy@gig.eu tel. 32 259 27 92) lub z Panią Małgorzatą Deską (email: mdeska@gig.eu tel. 32 259 24 72).