Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Warsztaty ceramiczne w Krukowie

  Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy warsztatów ceramicznych w Krukowie podczas lepienia rzeźb.
06-10-2020

Warsztaty ceramiczne w Krukowie

Lepienie z gliny to nie tylko doskonała zabawa, ale także forma relaksu dla dzieci i dorosłych. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów ceramicznych, które odbyły się w sobotę, 3 października w Krukowie.

Spod rąk wszystkich „rzeźbiarzy” wyszły bardzo estetyczne prace. Warsztaty ceramiczne odbyły się z inicjatywy mieszkańców Krukowa, a prowadziły je instruktorki z Niemczy.

- Chyba wszystkim z nas te warsztaty bardzo przypadły do gustu, a nasze uśmiechnięte twarze najlepiej o tym świadczą. Efekty naszej pracy możecie podziwiać na załączonych zdjęciach - a i tak jest to tylko część wszystkich wytworów. Teraz ulepione z gliny szamotowej cudeńka „odpoczywają” sobie w naszej świetlicy, a w przyszłym tygodniu czeka je długa droga do Niemczy, gdzie – w specjalnym piecu - zostaną poddane procesowi wypalania. Kiedy za dwa tygodnie - już nieco odmienione , bo zdecydowanie jaśniejsze wrócą do Krukowa, to za sprawą szkliwienia zaczną nabierać barw. Oj! Będzie pięknie! – czytamy na profilu Facebook zespołu Krukowianie.

Warsztaty ceramiczne w Krukowie są elementem projektu „Nie święci garnki lepią – Kruków”. Inicjatywa ta ma na celu odkrycie i rozwinięcie potencjału kulturowego mieszkańców Krukowa. W ramach działań skierowanych do mieszkańców zostanie przeprowadzony cykl warsztatów rękodzielniczych - haft , ceramika, zdobnictwo użytkowe. Całość zakończy się wystawą zorganizowaną w Krukowie. Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+

Magdalena Pawlik