Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto rzeki w Zastrużu i nowe budki...

  Oświata Kultura i Sport

Budki dla owadów zainstalowane przy budynku Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu
13-10-2020

Święto rzeki w Zastrużu i nowe budki dla owadów

W ramach projektu „Zbudujmy Razem Aktywną Wioskę”, który realizuje Stowarzyszenie Nasze Dzieci-Wspólna Szkoła” w Zastrużu, w piątek, 9 października odbył się w Zastrużu piknik Święto Rzeki.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu powstało w Zastrużu nowe zaplecze rekreacyjno-sportowe, które służy nie tylko uczniom szkolnej placówki, ale również lokalnej społeczności.

– Sam piknik, chociaż ograniczony w atrakcjach ze względów sanitarnych, był okazją do udziału w konkurencjach sportowych, rozgrywkach szachowych i warcabowych. Odbył się także matematyczny mecz rodziców i dzieci, nie zabrakło zabaw przy ognisku. Podczas pikniku zamontowana została tyrolka i betonowe stoły do gry w szachy. Zwycięzcom rozgrywek szachowych wręczono puchary, a uczestnicy Gminnego Konkursu na domek/hotel dla owadów otrzymali dyplomy oraz nagrody. Łącznie na konkurs wpłynęło 21 prac. Domki dla owadów zdobią nie tylko ogród sensoryczny w Zastrużu, ale są również ozdobą całej wsi – mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Oprac. Magdalena Pawlik