Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Warsztaty ekologiczne w Myśliborzu

  Oświata Kultura i Sport

Uczniowie SP Imbramowice na warsztatach w Myśliborzu
22-10-2020

Warsztaty ekologiczne w Myśliborzu

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

Wśród przygotowanych atrakcji dla młodych ekologów były zajęcia praktyczne, podczas których mogli doskonalić umiejętności prowadzenia obserwacji oraz interaktywne zajęcia muzealne, w trakcie których poznawali biologię zwierząt.

– Myślę, że z nikt z uczestników warsztatów nie zaryzykuje stwierdzeniem, że biologia i chemia są nudne. Ciekawe i inspirujące lekcje, twórcze zajęcia praktyczne, a nawet łowienie bezkręgowców w pobliskim strumyku to wszystko czekało na uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbywały się w pięknej sali muzealnej, w otoczeniu zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Podczas warsztatów uczniowie korzystali też z plansz, pracowali z atlasami zwierząt. Pilnie i sumiennie wypełniali karty pracy. Inne umiejętności zdobyły dzieci na zajęciach, których tematem była woda. Określali zapach i barwę wody, zasoby wody pitnej na świecie i stworzyli „wodną windę”. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i nowych wiadomości. Nauka poprzez zabawę – czy to w ogóle możliwe? Uczestnicy warsztatów przekonali się, że nauka poprzez zabawę może przynosić naprawdę wiele korzyści – mówi Marzena Zięba ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Oprac. Magdalena Pawlik