Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ekologiczne butelki trafiły do uczniów

  Oświata Kultura i Sport

Uczniowie SP w Żarowie wraz z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, zastępcą burmistrza Przemysławem Sikora, dyrektor szkoły Heleną Słowik i zastępcą dyrektora Adamem Ciupińskim z otrzymanymi butelkami ekologicznymi.
28-10-2020

Ekologiczne butelki trafiły do uczniów

Dzięki wsparciu finansowym lokalnych firm oraz przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie gminy Żarów, zakupione zostały ekologiczne butelki z filtrem Dafi, które przekazane zostały naszym najmłodszym mieszkańcom.

Butelki zakupiono w ramach akcji „Żarowski Projekt Ekologiczny”. Jest to kolejny projekt, realizowany w ramach tej akcji na terenie gminy Żarów. W akcję chętnie włączyły się zakłady i firmy ulokowane na terenie gminy Żarów: Polska Ceramika Ogniotrwała Sp. z o.o., Daicel Safety Systems Europe, Yagi Poland Factory, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone Diversified Products Poland, T&P Reflex oraz Spółka Enmag-eg Sp. z o.o. Butelki trafiły do uczniów klas I-III.

– Ziemia to nasz dom. Dbamy więc o panującą na niej atmosferę, dbamy o porządek i o jej mieszkańców. Nasi uczniowie sumiennie segregują odpady, biorą udział w rozmaitych akcjach porządkowych, minimalizują produkcję odpadów niebiodegradowalnych. Robią to wszystko, ponieważ wiedzą, jak ważna jest systematyczna i sumienna praca na rzecz ochrony środowiska. Tym bardziej ucieszyła nas wszystkich zorganizowana przez Gminę Żarów oraz zaprzyjaźnione firmy produkcyjne akcja, dzięki której do naszej placówki trafiło kilkadziesiąt butelek z filtrem. Uczniowie klas I-III, którym wręczono te ekologiczne upominki, byli zachwyceni – mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. 

– Przekazywanie wiedzy na temat ekologii i uświadamianie o wpływach naszych działań na środowisko, nie tylko uczy dzieci wrażliwości, ale także odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Ziemia. Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za pomysł organizacji tej akcji oraz wszystkim firmom i przedsiębiorstwom, które wsparły tę akcję finansowo – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

– Nasz szkoła chętnie bierze udział w działaniach ekologicznych. Uczestniczymy w akcjach sprzątania świata, organizujemy konkursy wiedzy, plastyczne, rozwijające wśród dzieci potrzebę dbania o środowisko czy wspólnie sadzimy drzewka. Musimy pamiętać, że świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. W imieniu obdarowanych dzieci, składam wielkie podziękowania za przekazane butelki ekologiczne – mówi Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Podziękowanie

Dziękujemy firmom za przekazanie wsparcia finansowego na zakup ekologicznych butelek dla uczniów Szkół Podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość, z którą spotykamy się już nie po raz pierwszy:

  • Polska Ceramika Ogniotrwała Sp. z o.o.,
  • Daicel Safety Systems Europe,
  • Yagi Poland Factory,
  • AKS Precision Ball Polska,
  • Bridgestone Diversified Products Poland,
  • T&P Reflex
  • Spółka Enmag-eg Sp. z o.o.

Magdalena Pawlik