Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Rusza Granitowy Szlak

  Oświata Kultura i Sport

Plakat „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją”.  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu" zaprasza do udziału w projekcie „Marki Lokalne Dolnego śląska - tworzone z pasją" Wspólnie z nami stwórz bazę lokalnych producentów, wytwórców, rzemieślników, restauracji oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia LEADER
03-11-2020

Rusza Granitowy Szlak

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” rozpoczyna realizację projektu „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją”.

– Wspólnie z naszymi partnerami realizujemy projekt współpracy, którego celem jest wzmocnienie i promocja lokalnych produktów i usług. Już dziś zapraszam lokalnych producentów do współpracy z nami w tworzeniu Granitowego Szlaku jako rozpoznawalnej marki – mówi Krystian Ulbin, prezes LGD Szlakiem Granitu.

Projekt współpracy „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją” o akronimie MARLO realizowany jest przez 7 Lokalnych Grup Działania z województwa dolnośląskiego i uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

plakat LGD

W ramach projektu tworzymy bazę lokalnych producentów, wytwórców, rzemieślników, restauracji oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia z naszego terenu. Planujemy także organizację warsztatów dotyczących brandingu marki, w tym tworzenia etykiet, które będą dotyczyć podniesienia wiedzy i kompetencji w zakresie kreowania wizerunku marki, sporządzania etykiet i opisów zgodnie z przepisami. Kolejne zadanie to warsztaty rękodzielnicze - stare tradycje, nowoczesny design, mające na celu zaprezentować przykłady nowoczesnych narzędzi tworzenia i promowania tradycyjnych produktów lokalnych, form tkactwa, rzeźby, ceramiki, rękodzieła oraz cukiernictwa. Wspólnie z naszymi partnerami opracujemy publikację dotyczącą marek lokalnych poszczególnych obszarów, aby wykorzystać efekt synergii i wspólnie promować swoje produkty i usługi.

Podsumowaniem projektu będzie konferencja promująca produkty lokalne „Granitowego Szlaku” mająca na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami i nawiązanie kontaktów.

– Projekt MARLO jest pierwszym, dużym krokiem w tworzeniu „Granitowego Szlaku” jako rozpoznawalnej marki. Zależy nam na wsparciu lokalnej przedsiębiorczości, stąd ta inicjatywa. Tworzona baza lokalnych producentów posłuży nam w przyszłości w naszych działaniach promocyjnych oraz przedsięwzięciach o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym – podsumowuje Krystian Ulbin, prezes LGD.

Ikona pdfFormularz zgłoszeniowy,
plik: pdf, Rozmiar: [338.15 KB]