Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przedszkolaki dla Niepodległej

  Oświata Kultura i Sport

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie podczas obchodów Święta Niepodległości
10-11-2020

Przedszkolaki dla Niepodległej

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby uczyć dzieci tego, czym jest patriotyzm, czym jest ojczyzna i co oznacza miłość do ojczyzny. Tak, by nawet dla tych najmłodszych te hasła nie były tylko hasłami słownikowymi, ale rzeczywiście wartościami, które będą nosić w sercu.

Każdego roku najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów świętują odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wszystkie szkoły i przedszkola włączają się w obchody Święta Niepodległości, jednakże, w związku z sytuacją epidemiologiczną, w tym roku są to zazwyczaj symboliczne akcenty, które możemy oglądać wirtualnie.

Dziś uczniowie klasy 0 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu uczciły 102-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego uroczyście zaśpiewały także przedszkolaki wspólnie z nauczycielami Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, zajęciach edukacyjnych i plastycznych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej oraz wolności.

Magdalena Pawlik