Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Warsztaty zdobienia przedmiotów...

  Oświata Kultura i Sport

Małgorzata Miodowska - uczestniczka warsztatów w Krukowie
16-11-2020

Warsztaty zdobienia przedmiotów użytkowych w Krukowie

W reżimie sanitarnym w sobotę, 7 listopada odbyły się warsztaty zdobienia przedmiotów użytkowych w Krukowie.

Uczestnikom nie zabrakło wyobraźni i na zajęciach powstały wspaniałe dekoracje. Warsztaty w Krukowie były elementem projektu „Nie święci garnki lepią”, który otrzymał dofinansowanie w ramach pozyskanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wsparcia finansowego z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.

Ważnym elementem warsztatów było także zdobycie wiedzy i umiejętności zdobienia przedmiotów, którą uczestniczy zdobywali pod okiem instruktorki Pani Magdy. Podczas zajęć mieszkańcy mogli nauczyć się również, jak w efektowny sposób ozdobić zwykłe przedmioty, które wydawałoby się nie posiadają już żadnej wartości użytkowej.

– Nasza instruktorka Magda przygotowała dla nas mnóstwo przeróżnych materiałów: wstążek-wstążeczek, gwiazdek-gwiazdeczek, kwiatuszków drobnych, ale i też takich całkiem sporych, zdobionych koralikami połyskujących taśm, sznurków i koronek. Wszystko to miało posłużyć nam do zdobienia przedmiotów. Magda udzieliła nam paru cennych wskazówek, a potem to już wszystko zależało od naszej kreatywności, która – jak się okazało, była ogromna. Te warsztaty pokazały nam wszystkim, jak szybko i stosunkowo niewielkim nakładem środków, można stworzyć własne, niepowtarzalne dekoracje i jak można nadać zwykłym przedmiotom (słoikom, butelkom, świeczkom) nowego życia, naznaczonego pierwiastkiem piękna – czytamy na Facebooku Krukowianie.

Oprac. Magdalena Pawlik