Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Chryzantemy zdobią naszą gminę

  Oświata Kultura i Sport

Chryzantemy na żarowskim osiedlu
16-11-2020

Chryzantemy zdobią naszą gminę

Kolorowe, piękne, dorodne chryzantemy zdobią naszą gminę. Kwiaty, odkupione od lokalnych producentów i sprzedawców, pojawiły się w różnych częściach miasta, przy Pomniku Pamięci Narodowej, skwerze przy targowisku miejskim, wiatach przystankowych i wielu innych lokalizacjach.

Chryzantemy zdobią również skwery na terenach wiejskich. Są to kwiaty, które od producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Całą akcję dekorowania miasta koordynował Urząd Miejski w Żarowie.

– Zadeklarowaliśmy chęć przyjęcia kwiatów, aby udekorować naszą gminę, a przede wszystkim wspomóc lokalnych przedsiębiorców, którzy ze względu na zamknięcie cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada, nie mogli sprzedać kwiatów. Chryzantemy odkupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach rządowego programu pomocy osobom, które tych kwiatów nie sprzedały w czasie zamknięcia cmentarzy. Przestrzeń miasta zyskała na estetyce, a przedsiębiorcy, którzy w wyniku decyzji o zamknięciu cmentarzy pozostali z niesprzedanym towarem, otrzymali wsparcie – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Kolorowo, dzięki różnorodnym kwiatom, zrobiło się także na terenie sołectw. W Bukowie chryzantemy zdobią teren przy skwerze w centrum wsi i wiatach przystankowych. W Łażanach, o piękny wystrój wsi zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan Przyjazna Wieś, którzy wzięli udział w akcji organizowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącej wsparcia producentów chryzantem. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców postawiono łącznie w Łażanach 100 sztuk kwiatów. Zdobią one teraz całą wieś. Mieszkańcy pozostałych miejscowości również ukwiecili swoje sołectwa. Kwiaty zostały porozstawiane w różnych częściach wsi. W akcję zaangażowali się mieszkańcy wszystkich wsi funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Magdalena Pawlik