Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Konkurs fotograficzny „Gmina Żarów w...

  Oświata Kultura i Sport

Pole i droga
17-11-2020

Konkurs fotograficzny „Gmina Żarów w obiektywie” rozstrzygnięty

Najpiękniejsze fotografie przedstawiające gminę Żarów zostały wybrane.

Uczestnicy konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”, którego organizatorami byli Urząd Miejski w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu, przedstawili na swoich zdjęciach najbardziej urokliwe zakątki naszej gminy. Na konkurs wpłynęły prace 11 uczestników, wśród których wyłoniono zwycięzców.

– Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców do wspólnego odkrywania i podziwiania najurokliwszych zakątków gminy Żarów, popularyzacji i promocji turystyki wśród mieszkańców naszego regionu jako elementu życia codziennego i sposobu na rekreację, upowszechnienie i popularyzacja fotografii, rozwijanie zainteresowań historią, najbliższym otoczeniem, a przez to umacnianie tożsamości i poczucia więzi z gminą. Dziękujemy za udział w konkursie, wszystkie prace wyróżniały się kreatywnością, a pod uwagę braliśmy również formę indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i oryginalne spojrzenie na temat – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Laureaci konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”:

Zwycięzcy konkursu oraz laureaci prac wyróżnionych otrzymają nagrody. Z uczestnikami konkursu, z uwagi na reżim sanitarny i obowiązujące obostrzenia, skontaktujemy się telefonicznie bądź mailowo. Wybrane przez organizatorów zdjęcia zostaną opublikowane w kalendarzu gminnym na 2021 rok, stronach internetowych organizatorów oraz mediach społecznościowych.

Magdalena Pawlik