Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Mikołaj przesiadł się na motocykl i...

  Oświata Kultura i Sport

Mikołajowie na motorze w Przyłęgowie
08-12-2020

Mikołaj przesiadł się na motocykl i rozdawał dzieciom prezenty

Sołtys i Rada Sołecka Przyłęgowa z okazji Mikołajek przygotowali dla dzieci niecodzienną niespodziankę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i panujący reżim sanitarny, najmłodsi mieszkańcy Przyłęgowa nie spotkali się z Mikołajem na świetlicy wiejskiej.

Święty Mikołaj przybył do nich nie saniami, tylko na motocyklu i to w asyście swoich pomocników.

mikołajowie i jego pomocnicy w Przyłęgowie

– Choć był równie zapracowany, jak każdego roku, Mikołaj nie zapomniał przynieść świątecznych prezentów. W tym roku odwiedził naszych najmłodszych mieszkańców w domach i przez okna oraz tarasy przekazywał podarunki do zwieszonych koszyków, które później trafiały do dzieci. Była to wspaniała niespodzianka. Mikołajowi asystowali Śnieżynka i Trolinek oraz niezastąpiony Renifer Rafcio powożący trajkę. Oświetlony motocykl, wóz z paczkami, głośna świąteczna muzyka i tańce w wykonaniu całej ekipy rozbawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Choć przez chwilę, zapomnieliśmy o tym trudnym czasie, związanym z pandemią koronawirusa, a uśmiech i radość dzieci był dla nas najlepszą nagrodą – mówi sołtys Przyłęgowa Agnieszka Proniewicz.

Mikołaj i jego pomocnicy w Przyłęgowie

Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami przyjechał również do Żarowa, aby pozdrowić mieszkańców i złożyć im świąteczne życzenia. Przy okazji odwiedził także burmistrza Leszka Michalaka.

Sołtys i Rada Sołecka Przyłęgowa składają serdeczne podziękowania za pomoc Panu Rafałowi Dorada (Rafcio Renifer), za efekty specjalne Panu Marcinowi Wardzyńskiemu, za mikołajkową pomoc radnej Barbarze Zatoń, za przygotowanie paczek pracownicom sklepu Rogatek 2 w Żarowie, a dzieciom i mieszkańcom Przyłęgowa oraz Żarowa za ciepłe przyjęcie.

Oprac. Magdalena Pawlik