Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport OSP Kalno włączyło się w pomoc na...

  Oświata Kultura i Sport

Drużyna kobieca OSP Kalno przed budynkiem remizy strażackiej
10-12-2020

OSP Kalno włączyło się w pomoc na rzecz chorej Amelki

Żeńska drużyna OSP Kalno zaangażowała się w pomoc na rzecz chorej Amelki ze Strzegomia, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Dziewczyny z drużyny zorganizowały akcję charytatywną, aby wesprzeć i pomóc małej dziewczynce. Pod remizą OSP przygotowały challenge z przysiadami, nominując kolejne jednostki OSP do dalszej pomocy.

 OSP Kalno dziewczyny

- Każdy kto przechodził obok remizy, wrzucał swoje datki do puszki, niezależnie od tego czy jest członkiem OSP czy nie. Liczyło się każde wsparcie i dobre słowo. Puszka szybko zapełniła się datkami, które OSP Kalno przekazało za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl Wiemy, że kolejne jednostki już podjęły wyzwanie i liczymy na dalszą zbiórkę. Amelce życzymy dużo zdrowia i sił. Mocno trzymamy kciuki, aby udało się uzbierać całą kwotę potrzebną na dalsze leczenie. Fajnie było zmęczyć się razem i zrobić przy tym coś dobrego! – mówi Ewa Wołek z Kalna.

Jak widać, druhnom nie straszne żadne wyzwanie, pomagać potrafią na wiele sposobów!

 OSP Kalno dziewczyny

Każdy z nas może wesprzeć swoim datkiem chorą Amelkę ze Strzegomia. Na jej leczenie potrzeba jest kwota ponad 9 milionów złotych: https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

Oprac. Magdalena Pawlik