Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święty Mikołaj przyjechał do...

  Oświata Kultura i Sport

Święty Mikołaj w Pożarzysku
18-12-2020

Święty Mikołaj przyjechał do Pożarzyska wozem strażackim

Wprawdzie nie na saniach, które byłyby zaprzężone w renifery, a na sygnale wozem strażackim. W tym roku Święty Mikołaj przyjechał do najmłodszych mieszkańców Pożarzyska innym środkiem transportu, ale mimo to, nie zapomniał o prezentach i obdarował wszystkie dzieci.

– Z powodu braku śniegu nasz gość podróżował wozem strażackim z OSP Pożarzysko, odwiedził wszystkie dzieci i obdarował słodkimi podarunkami. Nasze pociechy przywitały Mikołaja kolędami i wierszykami, śpiewanymi i recytowanymi przed swoimi domami. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w tym roku nie odbyła się zabawa choinkowa na świetlicy wiejskiej w Pożarzysku. Środki finansowe na zakup paczek dla dzieci pochodziły z funduszu sołeckiego i środków własnych sołectwa Pożarzysko – mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Świąteczny nastrój czuć już wszędzie. W Pożarzysku, na niedawno zagospodarowanym skwerku, stanęła choinka ozdobiona bombkami i kolorowymi światełkami.

– Dziękujemy za pomoc przy realizacji tego pomysłu radnej Joannie Kaczorowskiej, Krzysztofowi Kołodziej i Nadleśnictwu Świdnica – dopowiada sołtys Łukasz Brańka.

Oprac. Magdalena Pawlik