Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Charytatywny „Kulig serce Tadzia” w...

  Oświata Kultura i Sport

Kulig Kalno. Zdjęcie dzieci na sankach
21-01-2021

Charytatywny „Kulig serce Tadzia” w Kalnie

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” zaprosiło mieszkańców Kalna i okolic do wspólnej zimowej zabawy.

Tak pięknej zimowej scenerii nikt dawno nie widział, stąd pomysł na organizację wspólnej integracji na świeżym powietrzu. Z zimowego szaleństwa cieszyli się nie tylko najmłodsi mieszkańcy, również dorośli chętnie dołączyli do zimowej rekreacji.

– Pierwszy kulig dla najmłodszych dzieci zorganizowała Agencja Geospace. Dorośli i młodzież doczepiali później swoje sanki do dużego, nowoczesnego traktora naszego zaprzyjaźnionego rolnika, a ich szaleństwa i piski było słychać w sąsiednich wioskach. Ilość dzieci, młodzieży i dorosłych przerosła nasze oczekiwania. Tradycyjnie kulig dla młodzieży zakończył się wspólnym ogniskiem. To była piękna zimowa niedziela, zostało po niej wiele zdjęć, filmików, wspomnień i przeżyć. Cieszymy się, że udało nam się wykorzystać ten czas, bo kto wie kiedy znowu będzie taki piękny śnieg – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Zimowa zabawa w Kalnie miała także wymiar charytatywny. Mieszkańcy, którzy wybrali się na kulig, w ramach podziękowania dla organizatorów akcji, mogli wpłacić swój datek dla małego Tadzia, który ma chore serduszko na konto siepomaga.pl/tadzio-kruczek

– Każda wpłata była na wagę serca i za każdą wpłatę dziękujemy – dodaje Ewa Wołek.

Oprac. Magdalena Pawlik

Foto: Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”