Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport 29. finał WOŚP w Żarowie

  Oświata Kultura i Sport

Osoby podczas sprzedaży ciast na żarowskim targowisku
01-02-2021

29. finał WOŚP w Żarowie

Mimo trudności, związanych z panującą epidemią koronawirusa, gmina Żarów tradycyjnie włączyła się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze sztabu WOŚP Żarów już od wczesnych godzin porannych ruszyli, by grać i zbierać pieniądze dla WOŚP, a tym samym wspierać pacjentów oddziałów laryngologicznych i otolaryngologicznych.

W sobotę, 30 stycznia na żarowskim targowisku można było nabyć pyszne ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje stanowisko przygotowała także młodzież ze sztabu WOŚP Żarów,zachęcając do kupienia prac przygotowanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, okolicznościowych kartek wykonanych w ramach akcji "Serce dla Serca" oraz ciast i rogalików upieczonych przez rodziców uczniów.

– Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie prac „Serce dla Serca”, naszym niezawodnym mamusiom za pyszne wypieki oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisku na sobotnim Targu Miejskim Żarowie i dorzucili swoje cegiełki na ten szczytny cel. Pomimo pandemii pokazaliśmy swoją solidarność! Udało się nam zebrać 2 532,29 zł. Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej – czytam na Facebooku sztab WOŚP Żarów.

W dniu finału, 31 stycznia odbyła się tradycyjnie licytacja prowadzona w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, aukcja odbyła się w wersji online.

– Żarów kolejny raz pokazał, że ma wielkie serce. To był wyjątkowy finał w wyjątkowych czasach. Dziękujemy, że byliście z nami podczas licytacji. Na koncie sztabu WOŚP Żarów na dzień 31 stycznia 2021 (godzina 22.00) było 41 145,65 złotych. W sumie podczas aukcji udało się wylicytować przedmioty za prawie osiem tysięcy złotych. Hitem okazała się półkolonia w siodle przekazana przez Biały Las Restauracja Hotel Wierzbna, która została wylicytowana za 1050 złotych. Piekarnik i zmywarkę marki Electrolux wylicytowano łącznie za 1500 złotych. Dziękujemy wszystkim za udział w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalne podziękowania należą się naszym telefonistkom Paulinie Denker-Jarosz, Katarzynie Momot, Annie Suchodolskiej i dzielnym wolontariuszkom Lenie i Natalii Momot. Moc podziękowań kierujemy również do prowadzących licytację Iwony Nieradki, Mateusza Michalaka i Adriana Malika. Wielkie dzięki – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Oprac. Magdalena Pawlik