Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Dzień Kobiet świętowaliśmy na sportowo

  Oświata Kultura i Sport

Uczestniczki zumby z burmistrzem Leszkiem Michalakiem i zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą
08-03-2021

Dzień Kobiet świętowaliśmy na sportowo

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Kto, jak to, ale kobiety o tym doskonale wiedzą. Burmistrz Leszek Michalak oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie z okazji Dnia Kobiet zaprosili w tym roku Panie do wiosennych aktywności.

Można było spalić kalorie podczas aerobiku na basenie, zostać mistrzem żarowskiego Bulodromu, wybrać się na spacer Nordic Walking, a do tańca wszystkie Panie porwała Marzena Maziak i jej niezawodny team. Na prelekcję oraz spacer historyczny po Żarowie zaprosił Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej. Na wszystkie Panie czekały medale przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz słodkości od burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

Do wspólnej zabawy wszystkie Żarowianki zaprosiła Marzena Maziak. Energetyczna zumba zachęciła do tańca zarówno młodsze, jak i starsze Panie. To była prawdziwa dawka ruchu i endorfin. - Zumba na Dzień Kobiet to bardzo dobry pomysł. Cieszymy się, że po tym długim okresie związanym z pandemią koronawirusa, możemy spotkać się tutaj w Żarowie, tańczyć i wspólnie się bawić – mówiła Marzena Maziak instruktorka zumby.

Aktywnie i wesoło było również na żarowskim basenie, gdzie instruktor aerobiku Pani Joanna pokazała Paniom, jak efektywnie spalać kalorie w wodzie. Wodne party to była fantastyczna zabawa przy muzyce. Aqua aerobic zintegrowała całą grupę i spowodowała, że czas upłynął w atmosferze relaksu.

Mistrzem żarowskiego Bulodromu zostały Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poza aktywnością na świeżym powietrzu, zawodom towarzyszyła dobra zabawa. Nagrodzone drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. - Nie puchary i medale są dziś najważniejsze, tylko wspaniała zabawa i to w tak dobrym towarzystwie – mówiła Krystyna Markiewicz prezes UTW w Żarowie.

Poobiedni spacer Nordic Walking również zgromadził wielu chętnych uczestników. Paniom towarzyszyli także Panowie, a na starcie każda kobieta otrzymała upominek od organizatorów wydarzenia.