Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków....

  Oświata Kultura i Sport

Plakat konkurs wielkanocny Koszyczek i Palmę Wielkan cna Nadsyłanie prac od 18.03.2021 do 09.04.2021 na adres mailowy konkursy.promocja@nikidw.edu.pl
22-03-2021

Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków. Sfotografujcie swoje dzieła i prześlijcie zdjęcia

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”. Jeśli wykonujecie własnoręcznie Palmy Wielkanocne, sfotografujcie je i zdjęcie wyślijcie do nas.

Czekamy także na fotografię wypełnionych i ozdobionych koszyczków, przygotowanych do święcenia. Podzielcie się z nami efektami Waszej pracy. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Zarówno tworzenie palm, jak i przygotowywanie do święcenia pokarmów są obecne w naszym kraju praktycznie od początków chrześcijaństwa. W tym roku po raz kolejny Święta Wielkanocne będą nieco inne niż zwykle. Wciąż będzie nam towarzyszył lęk o zdrowie własne i najbliższych osób. Warto jednak pamiętać, że Wielkanoc to czas odrodzenia, nowej nadziei i zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. Tym bardziej więc w tych trudnych czasach warto kultywować stare tradycje. Zachęcamy Was do pogłębiania wiedzy na temat symboliki palm i pokarmów wielkanocnych i do udziału w naszym konkursie. A może macie jakieś lokalne lub rodzinne tradycje związane z robieniem palm i przygotowywaniem koszyczków? Zdjęcia przyjmowane będą do 9 kwietnia 2021r.

Zgłoszenia według zasad opisanych w regulaminie można nadsyłać na adres: konkursy.promocja@nikidw.edu.pl

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony internetowej: https://nikidw.edu.pl/2021/03/18/konkurs-swiateczny-wielkanocna-rewia-palm-i-koszyczkow/

konkurs wielkanocny