Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Podziękowania dla sołtysów

  Oświata Kultura i Sport

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora wręczają podziękowanie Wojciechowi Elżbieciaka sołtysowi Zastruża.
24-03-2021

Podziękowania dla sołtysów

Jest ich siedemnastu. Organizują życie na wsi i zajmują się sprawami lokalnej społeczności. Zbierają podatki, integrują mieszkańców, przygotowują zebrania wiejskie, przekazują wiadomości z gminy i po prostu zwyczajnie służą dobrą radą. 11 marca swoje święto obchodzili sołtysi.

Z powodu pandemii koronawirusa Dzień Sołtysa był świętowany nieco skromniej niż w latach wcześniejszych. Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora nie zapomnieli jednak o gospodarzach wsi, przekazując na ich ręce upominki oraz podziękowania.

- Dziękujemy za owocną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Pełnienie funkcji sołtysa to zaszczyt, ale i wyzwanie. To ciężka praca, wymagająca wiedzy, empatii i cierpliwości. Wszystkim Sołtysom z okazji ich święta życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, sukcesów, satysfakcji z pełnionego stanowiska, przychylności i pomocy ze strony mieszkańców, a także podejmowania inicjatyw służących rozwojowi sołectw oraz lokalnej społeczności – dziękowali naszym sołtysom burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Łącznie na terenie gminy Żarów jest 17 sołtysów. W Bożanowie, Gołaszycach, Imbramowicach, Mielęcinie, Mikoszowej, Mrowinach i Przyłęgowie gospodarzem wsi jest kobieta. W pozostałych naszych miejscowościach, w Bukowie, Kalnie, Krukowie, Łażanach, Marcinowiczkach, Pożarzysku, Pyszczynie, Siedlimowicach, Wierzbnej i Zastrużu, funkcję sołtysa pełnią mężczyźni. W Dniu Sołtysa wszyscy gospodarze wsi otrzymali pamiątkowe zdjęcia swoich wsi, listy gratulacyjne oraz słodkie upominki.

Magdalena Pawlik