Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

  Oświata Kultura i Sport

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola podczas tańca z okazji Światowego Dnia Ziemi
26-04-2021

Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

Dzień Ziemi, corocznie obchodzony 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto. Obchodzony jest od 1970 roku i jego celem jest zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, w tym promowanie zachowań proekologicznych.

Pomimo nauki zdalnej uczniowie wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów chętnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. O ekologii nie zapomniały także przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- Bajkowe Przedszkole w Żarowie każdego roku przygotowuje się do Dnia Ziemi. W każdej grupie organizowane są zajęcia, na których uczymy dzieci, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę. To miejsce, gdzie spędzamy czas, uczymy się, bawimy. To miejsce ważne dla nas wszystkich – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- W naszej szkole na co dzień promowane są proekologiczne postawy oraz poczucie świadomości wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Poruszane są tematy dotyczące dbałości i ochrony środowiska naturalnego na zajęciach lekcyjnych, uczniowie przygotowują się do Konkursu Ekologicznego i wykonują prace plastyczne. W tym roku obchody Dnia Ziemi poprzedziliśmy obchodami Dnia Wody. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie „Kropla wody”, które jest zamieszczone na stronie internetowej spimbramowice.pl – mówiła Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

- Na terenie naszej szkoły powstał ogródek ekologiczny, gdzie nasi uczniowie będą mogli posadzić rośliny i zioła. Niebawem powstanie także zielona sala dydaktyczna, również do dyspozycji naszych uczniów. Ponadto, z okazji Dnia Ziemi ogłosiliśmy także konkurs ekologiczny „Ziemia Mój Dom”, wykonane prace można podziwiać na stronie internetowej szkoły oraz w holu placówki przy ul. 1 Maja w Żarowie – mówił Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Żarowie.