Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Grant dla Stowarzyszenia Miłośników...

  Oświata Kultura i Sport

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”
12-05-2021

Grant dla Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”

Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na realizację projektu „Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne”.

Pozyskane środki finansowe w wysokości 10.000,00 złotych zostaną przeznaczone na zakup zmywarki, stołu z basenem jednokomorowym, baterii z wyciąganą zlewką oraz szafy przelotowej do kuchni na świetlicy wiejskiej w Łażanach. Ponadto, w ramach otrzymanego grantu, członkowie Stowarzyszenia zorganizują także warsztaty kulinarne z zakresu gotowania i pieczenia.

- Przyznane dofinansowanie pozwoli zrealizować kolejne ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców lokalnej społeczności. W ramach zaplanowanych warsztatów kulinarnych będziemy uczyć gotować i piec naszych młodszych mieszkańców. Będzie to wspaniała okazja, aby wykorzystać doświadczenie pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkiń Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”. Wspólnie będzie mogli otworzyć się na kulinarne eksperymenty, ale też nabyć nowe umiejętności i uczyć się od siebie nawzajem. Cieszymy się, że na realizację tego projektu otrzymaliśmy sto procent wnioskowanej kwoty. Jednocześnie dziękujemy także pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za pomoc przy wypełnianiu dokumentów dołączonych do wniosku o przyznanie pomocy finansowej – mówi Krystyna Faruń sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

Warsztaty kulinarne mają odbyć się na jesień. Zostaną zorganizowane w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Łażanach, która zostanie oddana do użytku mieszkańców. Uczestnikiem warsztatów będzie mógł być każdy, bo przecież gotowanie to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy sąsiadami. Dlatego warsztaty dedykowane będą zarówno do prawdziwych pasjonatów gotowania, jak i amatorów.

Dzięki takim inicjatywom członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” pokazują, że na wsi również może dziać się wiele ciekawych rzeczy.

Magdalena Pawlik