Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport KGW Imbramowice otrzymało dotację

  Oświata Kultura i Sport

KGW Imbramowice zdjęcie grupowe
25-05-2021

KGW Imbramowice otrzymało dotację

Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na realizację projektu „ZNAJDŹ SWOJĄ PASJĘ – Kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży – najmłodszych mieszkańców naszej wsi”.

Pozyskane środki finansowe w wysokości 5 000 złotych zostaną przeznaczone na przeprowadzenie cyklu kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży z terenu sołectwa. Projekt obejmować będzie warsztaty malarskie, decoupage, nitką malowane, malowania ekotoreb, wykonywania kwiatów z bibuły, taneczno-muzyczne, gier podwórkowych, sensoplastyczne, wykonania kosmetyków kąpielowych, pszczelarskie i lasów w słoiku.

– Jesteśmy przekonane, że warsztaty poszerzą niewątpliwie zainteresowania wśród naszych dzieci i młodzieży różnymi dziedzinami nauki i kultury, rozwiną zdolności manualne, poprawią ich koncentrację. Ponadto, warsztaty wpłyną bardzo korzystnie na integrację dzieci i młodzieży, pozwolą przy tym na możliwość ich rozwoju. W naszej ocenie, po odbyciu warsztatów, część uczestników z pewnością będzie mogła odnaleźć swoje ukryte dotąd talenty. Otrzymana dotacja głównie przeznaczona jest na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. Prowadzącymi warsztaty będą przede wszystkim nasi lokalni artyści i pasjonaci oraz członkinie koła, które poprowadzą część warsztatów, gdyż są bardzo uzdolnione i zawsze chętne do pomocy, przekazania wiedzy w danym temacie i zakresie – mówi Joanna Walkiewicz z Koła Gospodyń Wiejskich Imbramowice.

plakat KWG zajęcia KGW w Imbramowicach organizuje cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży pt.: „ZNAJDŹ SWOJĄ PASJĘ Ruszamy z zapisami! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy drogą mailową na kgw_imbramowice@o2.pl Będą to warsztaty: • malarskie, • decoupage, • nitką malowane, • malowania ekotoreb, • wykonywania kwiatów z bibuły, • taneczno-muzyczne, • gier podwórkowych, • sensoplastyczne, • wykonania kosmetyków kąpielowych, • pszczelarskie, • lasów w słoiku. W wiadomości prosimy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika. Terminy co do poszczególnych warsztatów i inne informacje podawane będą na stronie naszego sołectwa. PROJEKT DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO DOLNY ŚLĄSK www.dolnyslask.pl

Dzięki rejestracji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowania swoich działań. Gospodynie z KGW Imbramowice prężnie działają na rzecz lokalnej społeczności. Mają mnóstwo werwy, pomysłów i zapału do działania.

– Z wielkim sukcesem w dotychczasowych działaniach naszego koła udało zorganizować się już kilka atrakcji dla naszych dzieci i młodzieży. Były to kreatywne zajęcia i aktywne ferie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Duża liczba dzieci biorących udział w organizowanych zajęciach, ich wielka aktywność i zaangażowanie, a także chęć poszerzania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy, nieopisany uśmiech i zadowolenie, które można było zaobserwować na ich twarzach w czasie zajęć, jest dla nas ogromną motywacją do dalszych działań w tym kierunku. A w dobie panującej pandemii chcemy naszym dzieciom chociaż trochę umilić czas i nie dopuścić do zapomnienia zdobytych dotąd umiejętności. Zaplanowane warsztaty niewątpliwie nam w tym pomogą – dopowiada Joanna Walkiewicz z KGW Imbramowice. I dodaje. - Rejestracja naszego koła w ARIMR dała nam ogromne możliwości w funkcjonowaniu. Możemy starać się o wsparcie finansowe, którego nam tak brakowało. W wyniku wsparcia i za namową naszych najmłodszych członkiń złożyłyśmy projekt, aby kontynuować nasze działania. Zadanie to jest dla nas wielkim wyzwaniem, jak i ogromną szansą na rozwój naszego koła i naszej najmłodszej społeczności lokalnej.

Terminy poszczególnych warsztatów i inne informacje podawane będą na Facebooku Sołectwo Imbramowice. Najprawdopodobniej warsztaty rozpoczną się pod koniec maja. W tej chwili trwa etap tworzenia grup warsztatowych, tak aby każdy chętny mógł z zajęć skorzystać.

Oprac. Magdalena Pawlik