Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Bitwa Regionów w nowej odsłonie

  Oświata Kultura i Sport

Plakat  BITWA regionów KONKURS KULINARNY DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH VI EDYCJA KONKURSU ZGŁOSZENIA DO 30 CZERWCA 2021!
23-06-2021

Bitwa Regionów w nowej odsłonie

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, KOWR organizuje VI edycję konkursu kulinarnego Bitwa Regionów. Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej i odbywa się w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim.

I etap został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej - jury będzie oceniało potrawy regionalne na podstawie przesłanego filmu wraz z opisem. W dolnośląskiej kuchni odnaleźć można tradycje wszystkich regionów Polski. Siłą tego regionu jest różnorodność. Pokażmy to bogactwo kulinarne!

Zgłoszenia mogą przesyłać KGW posiadające osobowość prawną oraz stowarzyszenia, którym celem statutowym działania jest m.in. pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej w tym lokalnej i regionalnej.

Film powinien być nie dłuższy niż dwie minuty i przedstawiać przygotowanie potrawy. Pula nagród w tym roku wynosi 35 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 30.06.2021 r. za pośrednictwem strony internetowej bitwaregionow.pl

Bitwa Regionów KONKURS KULINARNY DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH VI EDYCJA KONKURSU ZGŁOSZENIA DO 30 CZERWCA 2021! NAGRAJCIE FILM WIDEO (MAX. 120 SEKUND) PREZENTUJĄCY POTRAWĘ CHARAKTERYSTYCZNĄ DLA WASZEGO REGIONU OCZARUJCIE JURY WASZĄ ENERGIĄ, DOŚWIADCZENIEM  KULINARNYM I PODZIELCIE SIĘ HISTORIĄ PRZEPISU POTRZEBUJECIE POMOCY - ZGŁOŚCIE SIĘ DO NASZYCH ODDZIAŁÓW TERENOWYCH KOWR Z RADOŚCIĄ POMOŻEMY! KONTAKTY ZNAJDZIECIE NA www.bitwaregionow.pl MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa