Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Nakręcamy się na pomaganie! Serce na...

  Oświata Kultura i Sport

Serce na nakrętki przed budynkiem SP Żarów
09-06-2021

Nakręcamy się na pomaganie! Serce na nakrętki przy SP Żarów

Wystarczyło kilka dni, aby wielkie metalowe serce, które ulokowane zostało przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, zapełniło się plastikowymi nakrętkami.

To już kolejne nakrętkowe serce postawione na terenie naszej gminy. Cała społeczność szkolna wspólnie z Radą Rodziców, ale także mieszkańcy, zbierają nakrętki na rzecz Amelki Gmyrek ze Strzegomia, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

- Zbierając nakrętki nie tylko pomagamy potrzebującym dzieciom, ale także promujemy właściwą postawę ekologiczną i zachęcamy, aby na co dzień dbać o środowisko naturalne. Taki sposób, zbieranie nakrętek plastikowych, z pewnością sprawi, że nasza akcja przybierze na sile i zmobilizuje do zbierania tych, którzy jeszcze tego nie robią. Zachęcamy! Tym bardziej, że pojemnik został ustawiony przed budynkiem szkoły, więc każdy może się włączyć w nasze działania ekologiczno-charytatywne - mówi wicedyrektor SP Żarów Adam Ciupiński.

Metalowe serca bardzo szybko zapełniają się nakrętkami. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na rzecz potrzebujących dzieci. W ten sposób, dzięki życzliwości wszystkich zaangażowanych w akcję mieszkańców, pieniądze trafiły już na konta fundacji, które opiekują się Julią Malik i Adasiem Szczurek z Żarowa. Aktualnie nakrętki we wszystkich żarowskich sercach zbieramy dla Amelki małej mieszkanki Strzegomia.

Magdalena Pawlik