Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Klaudia Borowiec – judoczka na medal

  Oświata Kultura i Sport

Klaudia Borowiec z mamą i siostrą u burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory
03-09-2021

Klaudia Borowiec – judoczka na medal

Swoją przygodę z judo zaczynała jako czteroletnia dziewczynka. Pokazała, że ciężką pracą i wielkim zaangażowaniem można osiągnąć naprawdę bardzo wiele.

Młoda, zdolna i pełna pasji, a przede wszystkim marzeń, które oczywiście wiąże z tą dyscypliną sportową. Klaudia Borowiec mieszkanka Żarowa za sportowe osiągnięcia i liczne sukcesy otrzymała podziękowania od burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

- Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców, że zdobywają tak liczne sukcesy, a jednocześnie promują gminę Żarów. Sportową karierę Klaudii obserwujemy już od wielu lat i głęboko wierzymy, że reprezentować będzie nasz kraj na niejednych prestiżowych mistrzostwach sportowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w judo. Mamy nadzieję, że nowy strój z herbem naszej gminy przyniesie wiele szczęścia w najbliższych rozgrywkach sportowych – gratulowali Klaudii burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Klaudia Borowiec nagrodzona przez zastępcę burmistrza Przemysława Sikorę

Klaudia na co dzień trenuje w barwach klubu AKS Strzegom. W swojej kolekcji ma wiele medali i nagród zdobytych na mistrzostwach w Polsce i za granicą. W grudniu 2020r. otrzymała powołanie do kadry Narodowej Judoków. To wielkie osiągnięcie naszej młodej i utalentowanej mieszkanki.

Wielkie gratulacje dla Klaudii. Trzymamy kciuki za udany start w następnych zawodach i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne dobre wieści.

Magdalena Pawlik