Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zakończyli zmagania w Grand Prix

  Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy wędkarskich zawodów w Grand Prix
05-10-2021

Zakończyli zmagania w Grand Prix

Sprawa zwycięstwa w wędkarskim Grand Prix do ostatnich zawodów pozostawała otwarta. O wszystkim zadecydował puchar jesieni.

W skład Grand Prix organizowanego przez PZW koło Żarów wchodziły cztery imprezy sportowe. Wszystko rozpoczęło się od mistrzostw spławikowych. Później przyszedł czas na rywalizację o puchar prezesa koła, nocne zawody i puchar jesieni. Te ostatnie zawody padły łupem młodego, utalentowanego wędkarza Kacpra Moryla. Drugie miejsce dla Piotra Kondratowicza, trzecia lokata przypadła Piotrowi Wszołkowi. - Grand Prix organizowaliśmy po raz pierwszy. Z pewnością będziemy kontynuować tę formę rywalizacji. Miło mi jest ogłosić, iż zwycięzcą pierwszej edycji został Piotr Kondratowicz, który na podium wyprzedził Piotra Wszołka oraz Grzegorza Hałaczkiewicza – informował Mikołaj Moryl z PZW koło Żarów.

Do zwycięstwa w Grand Prix uwzględniane były m.in. trzy najlepsze występy danego zawodnika. Ilość punktów w klasyfikacji generalnej była sumą zajętych miejsc w trzech najlepszych występach.

Były to ostatnie zawody wędkarskie w tym roku.

Krzysztof Dutkiewicz