Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przedszkolaki z wizytą na...

  Oświata Kultura i Sport

Przedszkolaki z funkcjonariuszami KP Żarów
08-10-2021

Przedszkolaki z wizytą na Komisariacie Policji

To była niezapomniana wizyta dla przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola, które odwiedziły funkcjonariuszy pełniących służbę na Komisariacie Policji w Żarowie.

Podczas spotkania maluchy dowiedziały się, jak wygląda praca policjantów i jak działa sprzęt użytkowany przez nich w ich codziennej służbie. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów, do których mogły wejść i usiąść na miejscu kierowcy. Wysłuchały też policyjnych porad, dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania różnych zagrożeń, nauczyły się w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe, a także jak nosić odblaski, by być widocznym na drodze.

przedszkolaki na KP Żarów

- Przyjmowaliśmy na Komisariacie Policji w Żarowie wyjątkowych i pełnych werwy gości. Podczas wizyty dzieci poznawały pracę policjanta, oglądały komisariat, radiowozy i motor policyjny, prezentowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Ta niecodzienna wizyta sprawiła najmłodszym dużo radości, a roześmiane twarze dzieci są dla nas dowodem, że była to dla nich niezapomniana wizyta – mówi Katarzyna Wilk komendant Komisariatu Policji w Żarowie.

wizyta funkcjonariuszy KP Żarów w szkole

Oprac. Magdalena Pawlik