Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Udane starty judoczek z Żarowa

  Oświata Kultura i Sport

Zawodniczki judo na zawodach judo
21-10-2021

Udane starty judoczek z Żarowa

Możemy pochwalić się dobrymi wiadomościami na temat startów w kolejnych zawodach w judo mieszkanek naszej gminy: Zuzanny Oleksiuk, Nikoli Kamińskiej oraz Klaudii Borowiec.

Dziewczyny na co dzień trenują w sekcji judo AKS Strzegom pod opieką trenera Józefa Smotra.

W dniach 11-12 odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Młodziczek i Młodzików w Judo. W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 34 klubów z Polski i 4 klubów spoza granic naszego kraju m.in. Węgier, Słowacji, Rumunii i Czech. Sekcję Judo AKS Strzegom w grupie Juniorek Młodszych reprezentowały Zuzanna Oleksiuk oraz Nikola Kamińska. Zuzia zajęła miejsce I w kategorii do 52 kg, natomiast Nikola w kategorii +78 kg zajęła miejsce II. W kategorii młodziczek do 44 kg Klaudia Borowiec wywalczyła V miejsce. Dziewczyny pokazały na macie prawdziwego ducha walki i stoczyły naprawdę bardzo dobre pojedynki.

zawodnicy judo na podium

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Judo, które odbyły się 26 września w Komornikach kolejny medal zdobyła Klaudia Borowiec. W kategorii wagowej do 44 kg ostatecznie razem z Julią Herbut zajęły III miejsce. I to jeszcze nie wszystko. Do Klaudii trafił również złoty medal za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii wagowej 45 kg w Pucharze Polski w Sumo.

dyplom Kaludii Borowiec w Pucharze Polski w Sumo

Gratulujemy Kaludii, Zuzi oraz Nikoli, że tak godnie reprezentują gminę Żarów i odnoszą znaczące sukcesy.

dyplom Zuzanna Oleksiuk

Oprac. Magdalena Pawlik