Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Medal podopiecznego MOW Mrowiny w...

  Oświata Kultura i Sport

Podopieczni MOW Mrowiny z dyrektorem Ireneuszem Kozieł i wychowawcą Zbigniewem Ogryzek
02-11-2021

Medal podopiecznego MOW Mrowiny w Mistrzostwach Polski

Znamy zwycięzców 35. Mistrzostw Polski w tenisie stołowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wśród laureatów podopieczny ośrodka w Mrowinach Tomasz Kryściak-Pacholski.

Na starcie stanęły następujące ekipy: MOW Włocławek, MOW Borowie – obrońca mistrzowskiego tytułu, MOW Gołodczyzna, MOW Malbork, MOW Babimost, MOW Kuźnia Raciborska, MOW Wola Rowska i MOW Mrowiny. Były to zespoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne. W pierwszym dniu zmagań ośrodki rywalizowały drużynowo w systemie ligowym. Wychowankowie MOW Mrowiny otarli się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Mistrzem kraju został MOW Włocławek przed MOW Malbork i MOW Babimost.

Następnie rozpoczęła się walka indywidualna. Każdy ośrodek mógł wystawić maksymalnie czterech zawodników. Gra toczyła się do trzech wygranych setów i tu bardzo długo bezkonkurencyjny był Tomasz Kryściak-Pacholski, który w drodze do finału wygrał wszystkie swoje pojedynki w stosunku 3:0. W meczu o pierwsze miesjce musiał jednak uznać wyższość wychowanka z MOW Babimost i uległ 1:3, tym samym zostając wicemistrzem Polski!

Wicemistrzostwo Polski to największy sukces MOW Mrowiny i wychowawcy Zbigniewa Ogryzka, który od wielu lat przygotowuje wychowanków do rywalizacji sportowej w myśl zasady wychowania poprzez sport. Zbigniew Ogryzek został wyróżniony przez dyrektora MOW Włocławek, Piotra Kucharskiego, który w podziękowaniu za wieloletnią współpracą wręczył mu okolicznościową statuetkę.

Skład MOW Mrowiny: Tomasz Kryściak-Pacholski, Mateusz Smolański, Tymon Brodziński.

 

Krzysztof Dutkiewicz