Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Napisz opowieść wigilijną i wygraj...

  Oświata Kultura i Sport

Plakat Moja Opowieść Wigilijna
25-11-2021

Napisz opowieść wigilijną i wygraj nagrody

Już po raz drugi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Żarowie zaprasza do udziału w konkursie „Moja opowieść wigilijna”. W tym roku pula nagród wynosi 1000 złotych.

Opowiadania i prace graficzne – komiksy będą przyjmowane do 10 grudnia 2021r. do godziny 12.00. Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkańców gminy Żarów. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędowości świąt Bożego Narodzenia, pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości i talentów wśród mieszkańców gminy Żarów, popularyzacja twórczości literackiej i plastycznej, rozwój czytelnictwa.

Uczestnicy konkursu mogą swoje opowieści wigilijne przygotować w dwóch kategoriach: opowiadanie (młodzież powyżej 14 roku życia i dorośli) i komiks (kategoria otwarta). W pierwszym przypadku praca nie może być dłuższa niż trzy strony formatu A4. W przypadku komiksu praca nie może przekraczać pięciu stron formatu A4.

Prace tekstowe można przesyłać drogą mailową na adres konkurs@biblioteka.zarow.pl. Prace graficzne – komiksy można będzie dostarczyć osobiście do biblioteki. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.biblioteka.zarow.pl

Ikona pdfRegulamin konkursu "Opowieść wigilijna", plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [72.38 KB]