Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ponad 300 tysięcy złotych trafi do...

  Oświata Kultura i Sport

Plakat Laboratoria Przyszłości
08-12-2021

Ponad 300 tysięcy złotych trafi do szkół na „Laboratoria Przyszłości”

Gmina Żarów pozyskała 311 100,00 złotych dofinansowania na realizację rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym przez pracowników Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie, do szkół podstawowych trafi sprzęt, w ramach którego szkolne zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wśród nich drukarki 3D, sprzęt audio-wideo, mikrokontrolery, gogle VR, nowoczesne mikroskopy.

Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” trafi do wszystkich szkół, którym organem prowadzącym jest gmina Żarów. Maksymalna kwota wsparcia przyznanego szkołom jest uzależniona od ilości uczniów w danej jednostce. Do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie trafi 211 100,00 złotych, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach – 60 000,00 złotych, Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach – 30 000,00 złotych.

Przyznane wsparcie finansowe pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowi 100% kwoty przeznaczonej na realizację programu.

plakat Laboratoria Przyszłości

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Magdalena Pawlik