Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Betlejemskie Światełko dotarło do Żarowa

  Oświata Kultura i Sport

Harcerze podczas przekazania Światełka Betlejemskiego burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze
22-12-2021

Betlejemskie Światełko dotarło do Żarowa

Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarło również do Żarowa.

Harcerze z drużyny „Mrówkojady” oraz zuch i drużynowy z gromady zuchowej „Leśne Duszki” przekazali je na ręce burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

– Dziękujemy, w imieniu mieszkańców naszej gminy za otrzymane Światełko Betlejemskie. Niech płomień tego światła będzie w każdym z nas, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Niech to światełko niesie nam też nadzieję na lepszy 2022 rok – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Burmistrz Leszek Michalak wręcza upominki harcerzom

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli reprezentacji zuchów świąteczne życzenia i przekazali na ich ręce słodkie upominki.

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali, instytucji oraz mieszkańców.

Światełko Betlejemskie

Magdalena Pawlik