Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Świąteczne paczki trafiły do...

  Oświata Kultura i Sport

Świąteczne paczki
22-12-2021

Świąteczne paczki trafiły do potrzebujących

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas, w którym bardziej otwieramy się na drugiego człowieka.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia dla osób samotnych i potrzebujących będą po raz kolejny inne niż zazwyczaj, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia burmistrz Leszek Michalak oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Siemińska przygotowali świąteczne paczki dla Sybiraków, osób samotnych i bezdomnych.

- W tych trudnych czasach, kiedy sytuacja epidemiologiczna ogranicza kontakty z bliskimi, powinniśmy jeszcze mocniej wspierać się nawzajem. Dlatego nie zapominamy o samotnych i potrzebujących mieszkańcach naszej gminy. Każdego roku świąteczne paczki przekazujemy mieszkańcom na tradycyjnej wigilii, jednak ze względu na obostrzenia, nie mogliśmy spotkać się w tak dużym gronie. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, osobiście przekazaliśmy świąteczne paczki wszystkim potrzebującym. Odwiedziliśmy także Sybiraków, do których również trafiły bożonarodzeniowe prezenty – mówi Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Pamiętajmy, że niezmiernie miło jest pomagać i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Magdalena Pawlik