Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przed nami 30. finał WOŚP

  Oświata Kultura i Sport

Puszka WOŚP Żarów
25-01-2022

Przed nami 30. finał WOŚP

Żarów po raz kolejny przyłączy się do największej na świecie Orkiestry. Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

- Po rocznej przerwie ponownie możemy spotkać się z Wami i wspólnie kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Tym razem zapraszamy na ulicę Piastowską 10, gdzie zostanie zorganizowane wydarzenie plenerowe. Startujemy o godzinie 16.00. Będzie radośnie, kolorowo i głośno, tak jak przystało na jubileuszowy finał - mówią organizatorzy. Nie zabraknie kawiarenki, w której żarowianie będę mogli zakupić ciasta upieczone przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do orkiestry dołączają w tym roku strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Żarów. Na scenie zaprezentują się Żarowska Orkiestra Dęta, Kids Dance, chór kameralny Senyor-Ryci, zespół Korney, a przed samą licytacją na scenie pojawi się żarowianka Marta Kurzeja.

fanty na licytację WOŚP

Około godziny 19.00 rozpocznie się licytacja. Fanty i vouchery cały czas do nas spływają. Do tej pory darczyńcy przekazali wiele cennych przedmiotów. Wśród nich są m.in.: piekarnik przekazany przez Electrolux Świdnica, voucher na sesję fotograficzną od Małgorzaty Niewady, płyty Marty Kurzei wydane specjalne na 30. finał WOŚP, zdjęcia z autografami Patryka Klimali i Pawła Fajdka, oryginalne wośpowe gadżety, a wśród nich koszulki, kalendarze, niemowlęce body, notesy, magnesy, koncertowe płyty DVD, obrazy autorstwa Marty Górskiej, maskotki wykonane przez Elżbietę Kulas i wiele, wiele innych. I jak zapewniają organizatorzy tegorocznego finału, nie są to ostatnie gadżety przekazane na aukcję. - Ofiarodawcy nie raz potrafili nas pozytywnie zaskoczyć i na sam koniec pojawić się z atrakcyjnymi przedmiotami - mówią organizatorzy finału.

biblioteka WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15.00-18.00 – loteria fantowa w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarowie

ulica Piastowska 10 |SCENA

16:00 - Żarowska Orkiestra Dęta

16:40 - Kids Dance

17:00 - chór kameralny Senyor-Ryci

18:00 - zespół Korney

18:40 - mini koncert Marty Kurzei

19:00 -  licytacja