Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Tropem Wilczym. Bieg Pamięci...

  Oświata Kultura i Sport

Bieg Tropem Wilczym - Żarów Park Miejski
23-02-2022

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Po raz piąty w Żarowie odbędzie się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie zaplanowano na 6 marca 2022r. Bieg organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu odbędzie się w parku miejskim przy ulicy Zamkowej w Żarowie.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dwóch turach. Pierwsza zaplanowana została w dniach 3-4 marca. Rejestracji będzie można dokonać w kasie basenu w Żarowie. Chętni do dyspozycji będą mieli pięćdziesiąt pakietów. Druga tura zapisów będzie miała miejsce w dniu biegu w niedzielę, 6 marca w parku miejskim. Ilość pakietów startowych ograniczona - decyduje pierwszeństwo odbioru. Udział w biegu jest bezpłatny.

Już dziś możemy zdradzić, że osoby, które zapiszą się na bieg jako pierwsze otrzymają m.in. pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 11:00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Po biegu losowanie upominków 

PROGRAM

3-4 marca – pierwsza tura zapisów: kasa basenu w Żarowie, ul. Piastowska 10b (godziny otwarcia 6:00-22:00) - 50 pakietów.

6 marca – park miejski w Żarowie, ul. Zamkowa

10:00 – druga tura zapisów: otwarcie biura zawodów, wydawanie pakietów

11.00 – start biegu

12.00 – zakończenie wydarzenia, losowanie upominków

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

plakat Bieg Tropem Wilczym